Andrzejki…

Choć za oknem pogoda bywa zmienna i kapryśna, naszym Przedszkolakom, jesień przywodzi na myśl wyłącznie pozytywne skojarzenia, a to za sprawą ciekawych wydarzeń, które mają miejsce właśnie w tym okresie w naszej placówce. Niedawno „Festiwal Jabłka”, „Urodziny Misia”, a tu – 28 listopada i Andrzejki. Ach, jak ten czas szybko mija…

Dawniej, wróżby andrzejkowe traktowane była bardzo poważnie. Według ludowych podań, własnie tej nocy, dziewczęta mogły poznać rąbek tajemnicy dotyczący ich przyszłości… A w naszym Przedszkolu, ta ludowa tradycja, zawsze staje się okazją do integracji dzieci, wesołej zabawy, która dostarcza im wielu przeżyć i emocji. Tak, też było i w tym roku.

Przedszkolaki, w otoczeniu pięknych, przygotowanych specjalnie z myślą o tym dniu, dekoracjach, mogły przenieść w świat marzeń, fantazji i baśni, zaś za sprawą udziału w zabawach i wróżbach – rozbudziły swoją wyobraźnię i kreatywność.

Czas spędzony podczas podczas andrzejkowych zabaw, upłynął nam w radosnej i iście magicznej atmosferze. „Magicznej” – oczywiście z przymrużeniem oka – bo przecież to tylko zabawa….

Nauczyciel gr. V

Kamila Łagodzka

Skip to content