“POLSKA NIEPODLEGŁA”

W dniu 14 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola.  Przedszkolaki z gr. III i IV wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki oraz  śpiewały piosenki  patriotyczne. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Po zakończeniu występu, na środek zostały zaproszone dzieci, które wzięły udział razem z rodzicami w tworzeniu wystawy patriotycznej. Za zaangażowanie, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz patriotyczne kolorowanki.

Tego dnia wszystkie przedszkolaki otrzymały: Wiatraczek Polska (wiatrak biało-czerwony), który mogły na pamiątkę zabrać do domu.

Nauczyciel gr. IV

 Emilia Kuryś

Skip to content